Etiketimet Diabeti

Etiketim: diabeti

Supë me qiqra dhe koriandër. Ideale për ata që vuajnë nga...

Një supë plot me vlera ushqyese. Ja si ta përgatisni:  Përbërësit:  300 gram qiqra 1 kokërr patate 1 maje luge curry 1 kokerr qepe 1 thelpi hudher 1 tufe te vogel...

Anila Kalleshi: Ja rastet me diabet që kam trajtuar gjatë shtatzanive!

Të kuptoni rreziqet e diabetit në shtatzani (të njohura edhe si diabeti gestacional) mund t’ ju ndihmojë të merrni masa paraprake për të mbrojtur...

Pesë frutat më të mira për diabetikët

Mollët reduktojnë rrezikun nga diabeti i tipit 2 Më poshtë keni një listë të frutave që mund të kujdesen për diabetikët. Gujava Gujava ka një koncentrim të...

E gjithë bota është e lumtur për këtë lajm! Njihuni me...

Vaksina e diabetit premton të jetë një zgjidhje për të gjithë të prekurit nga kjo sëmundje. U prezantua zyrtarisht nga agjencitë e specializuara që siguruan...

Ajo kuroi diabetin duke pirë këtë pije të mrekullueshme, madje arriti...

Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet pasi pankreasi nuk sintetizon sasinë e insulinës që ka nevojë për trupin e njeriut, e prodhon atë...

Duket skandaloze! Shëroni diabetin, humbisni shpejt në peshë, kuroni hipertensionin, gastritin...

Farat e kanarinës njihen zakonisht si ushqim zogjsh. Përtej kësaj, ato mund të konsumohen dhe nga njerëzit për shkak të kontributit të madh të aminoacideve...

Uji i bamjeve mund t’iu ndihmojë të luftoni diabetin, astmën, kolesterolin...

Uji i  bamjeve është i njohur gjerësisht për përfitimet e tij shëndetësore. Ai përmban të paktën 21 miligram vitamina C, rreth 2 gram proteina, rreth...

Çaji i zi ndihmon personat me diabet

Çaji i zi është i njohur për përmbajtje të lartë të antioksidantëve, përforcon imunitetin dhe rregullon shtypjen e gjakut, por përveç këtyre, ky çaj...

Pse duhet të zgjedhim lëngun e thanës këtë mëngjes

Lëngu i thanës është shumë i rekomandueshëm për tu konsumuar, për shkak të përfitimeve të shumta që na ofron. Thana është  fruti ideal kundër...

Barishtja magjike që vret kancerin dhe parandalon diabetin

E kush do e mendonte që një barishte e vetme do të mund t’ju mbronte nga sëmundje të rënda si kanceri apo diabeti. Epo tani...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar