Etiketimet Diabeti

Etiketim: diabeti

Ajo kuroi diabetin duke pirë këtë pije të mrekullueshme, madje arriti...

Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet pasi pankreasi nuk sintetizon sasinë e insulinës që ka nevojë për trupin e njeriut, e prodhon atë...

Duket skandaloze! Shëroni diabetin, humbisni shpejt në peshë, kuroni hipertensionin, gastritin...

Farat e kanarinës njihen zakonisht si ushqim zogjsh. Përtej kësaj, ato mund të konsumohen dhe nga njerëzit për shkak të kontributit të madh të aminoacideve...

Uji i bamjeve mund t’iu ndihmojë të luftoni diabetin, astmën, kolesterolin...

Uji i  bamjeve është i njohur gjerësisht për përfitimet e tij shëndetësore. Ai përmban të paktën 21 miligram vitamina C, rreth 2 gram proteina, rreth...

Çaji i zi ndihmon personat me diabet

Çaji i zi është i njohur për përmbajtje të lartë të antioksidantëve, përforcon imunitetin dhe rregullon shtypjen e gjakut, por përveç këtyre, ky çaj...

Pse duhet të zgjedhim lëngun e thanës këtë mëngjes

Lëngu i thanës është shumë i rekomandueshëm për tu konsumuar, për shkak të përfitimeve të shumta që na ofron. Thana është  fruti ideal kundër...

Barishtja magjike që vret kancerin dhe parandalon diabetin

E kush do e mendonte që një barishte e vetme do të mund t’ju mbronte nga sëmundje të rënda si kanceri apo diabeti. Epo tani...

Largoni plotësisht DIABETIN për 2 MUAJ me këto gjethe

DIABETIështë një nga sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme, si tek femrat, ashtu edhe meshkujt. Ai ndodh si rezultat i pamundësisë së pankreasit...

Çfarë duhet dhe nuk duhet të hanë diabetikët gjatë Ramazanit

Ramazani ka filluar! Por diabetikët që duan të agjërojnë çfarë duhet të hanë? Lexoni këtë artikull për të kuptuar nëse diabetikët duhet të agjërojnë dhe...

Yoga mund të luftojë diabetin për 10 ditë!

Njerëzit të cilët vuajnë nga diabeti duhet të inkurajohen të ushtrojnë yoga me qëllim që të mbajnë sëmundjen nën kontroll. Të ushtruarit për rreth 45...

Perimet që duhet të hani çdo ditë për të parandaluar diabetin

Bishtajoret mund të ulin rrezikun e zhvillimit të diabetit të tipit 2, tregon një studim i ri. Shkencëtarët thonë se duke ngrënë thjerrëza, fasule...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar