Etiketimet Bima

Etiketim: Bima

Një bimë e jashtëzakonshme që vepron si magnet për energjinë pozitive

Vendosja e bimëve si zbukurim brenda shtëpisë është një ide e mrekullueshme. Këto bimë kanë aftësinë për ta bërë shtëpinë tuaj të duket tërheqëse dhe...

Kjo barishte është ilaçi më i dobishëm në gjithë planetin

Plantain është një bimë që të gjithë e kemi në kopsht ose mund ta shohim shumë thjeshtë në rrugë kur kalojmë. Gjithsesi studimet më të fundit...

6 bimët për luftimin e sëmundjeve që duhet të hahen patjetër

Këtu po rendisim 6 bimë me aftësi të dokumentuara shëruese. Për rezultate më të mira, hani produktin e freskët, të pjekur dhe të papërpunuar. Hudhra Superfuqitë: Është...

Nëse femrat do e njihnin këtë bimë, do shkonin më pak...

Alchemilla vulgaris është bima më e shëndetshme kundër shumë sëmundjeve të grave. Ajo përmban acide organike, vaj esencial, taninet (jep shije të hidhur), fitosterine, acid...

Kjo bimë është quajtur “Dhuratë nga Zoti” dhe thuhet se kuron...

Kohët e fundit një zonjë e moshuar, na shkroi për këtë bimë të cilën ajo e quan “Dhuratë nga Zoti”. Gruaja ka luftuar për vite...

Një gjeth i vetëm i kësaj bime shëron prostatën dhe eliminon...

Mjekësia ka avancuar së tepërmi dhe është në gjendje të trajtojë shumë sëmundje. Por, edhe ajo popullore nuk mbetet pas. Përveçse është efektive, është edhe...

Ju duhet ta keni patjetër këtë bimë në shtëpinë tuaj. Ajo...

Në këtë artikull  po iu paraqesim një lule të quajtur "bima e djallit" ose "bimë e parave". Njerëzit e përdorin atë në pjesë të ndryshme...

Vetitë e barit të bletës

Bari i bletës cilësohet si një erz qetësuese Ajo është përdorur në Mesjetë për të trajtuar ankthin dhe stresin, shtuar oreksin dhe lehtësuar dhimbjet dhe...

Bima “magjike” që filtron gjakun dhe forcon sistemin imunitar

Hithra është një bimë tashmë e njohur për vetitë e saj kurative. Ajo është një pastruese e shkëlqyer e gjakut, stimulon nxjerrjen e substancave...

Thani dhe digjni këto erëza për të aromatizuar shtëpinë, ja se...

Diegia e erëzave të thata në shumë kultura është përdorur me qëllim parfumosjen, pastrimin dhe praktika fetare. Kjo praktikë e përdorimit të bimëve të...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar