Ballina Etiketimet Bebe

Etiketim: Bebe

Kujdesi për bebet në verë, këshilla të vlefshme për prindërit

Ka vetëm një gjë me të cilën nuk mund të bëni kompromis, me atë çfarë është pa diskutim më e mira për fëmijën tuaj....

3 receta të shëndetshme pure për beben tuaj

Nëse doni që fëmija juaj të jetë i shëndetshëm atëherë ushqimi më i mirë për të është i përgatitur vet në shtëpi. 3 receta të...

“Lajini rrobat që ua bleni fëmijëve përpara se t’i veshin! Ja...

‘Lani para veshjes’, është këshilla që kemi dëgjuar të gjithë më parë. Është edhe e shtypur edhe në shumicën e etiketave tona të veshjeve....

Kthimi në shtëpi

Janë disa veprime që një nënë mund t’i dijë vetvetiu (i ka mësuar që e vogël, duke parë nënën e vet, apo nëna të...

Befasuese?! Po, bebet qajnë në barkun e nënës dhe shkenca ka...

Nuk ka asgjë më të ëmbël në botë sesa ndjenja e rritjes së fëmijës brenda trupit të një gruaje gjatë shtatëzanisë. Sapo fetusi fillon...

Video-xhirimi i cili i ka ngazëllyer nënat: Mënyrë e shkëlqyeshme që...

Një nënë ka vendosur në profilin e vet në Facebook të tregojë se si ka rritur që t’ia japë ilaçin bebes së vet. Mënyra e...

Këto ushqime shkaktojnë alergji te fëmijët e vegjël, kujdesi që duhet...

Ushqime të ndryshme mund të çojnë në shfaqjen e reaksioneve të caktuara alergjike në organizëm. Format e shfaqjes së këtyre alergjive mund të jenë...

Alergji ndaj qimeve të maces

Simptomat e alergjisë ndaj qimeve të maces. Prindërit duhet të tregohen të kujdesshëm me kafshët që kanë vendosur të mbajnë në shtëpi. Para së gjithash duhet...

Pse lëkura e bebes formon kore?

Ju ndoshta mund të jeni duke menduar se përse lëkura e bebes duket me kore dhe pse pikërisht në kokën e tij të vogël?...

Pse qeshin bebet e vogla? Zbulohet arsyeja

Bebet nisin të buzëqeshin që në muajt e parë të jetës, pavarësisht se nuk janë ende në gjendje të provojnë shumë emocione. Sipas një...
Albania