Ballina Etiketimet Aloevera

Etiketim: aloevera

Shërimi me aloe vera i hemorroideve të cilat rrjedhin gjak

Duke pasur parasysh që është astringjent natyral, do të thotë që “i shtrëngon” indet, aloe zvogëlon hemorroidet dhe përshpejton shërimin. Aloe vera është një ilaç...

Disa arsye përse duhet të hidhni kanellë tek lulet që keni...

Kanella është kaq e shijshme dhe e ushqyeshme për ne. Por a e dini sesa e dobishme është për bimët? Ne kemi shkruar shpesh që...

Nëse keni ekzemë, këto metoda kurimi do t’iu hyjnë shumë në...

Zakonisht ekzema nënkupton një  lëkurë të thatë, të skuqur që krruhet ose djeg. Mjekët nuk e dinë shkakun e saktë të ekzemës, por mendohet të...
Albania