Studim/ Të flesh me dikë që gërhet është keq për shëndetin

0
27

Siç shumë çifte e dinë, nuk ka gjë më të keqe sesa të qëndrosh gjithë natën zgjuar nga gërhitjet e dikujt.

Jo vetëm që është e bezdisshme të qëndrosh afër atij që gërhet, por sipas një studimi të kryer është dhe e dëmshme për shëndetin.

Ky studim i bërë nga Kolegji Imperial në Londër analizoi këtë rast dhe tregoi se presioni i gjakut i personit që qëndron afër rritet.

Në fakt zhurmat e gërhitjes nuk kanë rëndësi, vetëm zhurma më e fortë ka rëndësi, pra ajo ju bën keq në shëndet.

/CNA/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here