Si të gatuani sallatën më të mirë chef

0
72

SALLATA CHEFështë një pjatë shumë e shijshme dhe e dashur në të gjithë botën.

Prandaj sot po iu sjellim një recetë të thjeshtë sesi të gatuani këtë sallatë me shumë pak përbërës por me një shije ndryshe…2a971263622c1aae4b774e6caeab1009

Përbërësit:

  • 1 tufë rukola
  • 1 tufë marule
  • 100 gr pançetë
  • 2 feta bukë
  • 50 gr djathë kaçkavall
  • 2 vezë të ziera
  • 1 lugë çaji mjaltë
  • 1 lugë çaji mustardë
  • Vaj ulliri, Kripë, Piper, Rigon

Përgatitja:
Grini hollë rukolën dhe marulen. Shtojini në një tas dhe sipër shtoni pançetën e grirë.Hiqni tulin e bukës dhe vendoseni të skuqet në një tigan me rigon, kripë dhe piper sipër.

Qëroni vezët e ziera dhe pritini në kubikë, shtoni vezët sipër sallatës. Shtoni kubikët e bukës të prerë dhe trazojeni sallatën mirë.FNK_Chefs-Salad_s4x3.jpg.rend.sniipadlargeNdërkohë në një tas shtoni mustardën, mjaltin, vajin e ullirit, kripën dhe piperin. Përzieni mirë dhe salcën shtojani sipër sallatës. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here