Si ta largojmë dhimbjen e lukthit me metodë natyrale

0
84

Mund të themi se nuk ka njeri që nuk ka pasur të paktën një herë problem apo dhembje të lukthit.

Shpeshherë ndodhë që gjatë shtatzënisë të kemi probleme me lukthin, por më e keqja është atëherë kur hamë ushqim me erëza dhe djegës,transmeton parrotlla.net.

Ushqimet që më së shumti shkaktojnë dhimbje të lukthit janë: domatet, qepët, çokollatat, kafja, alkooli dhe kafeina. Gjithashtu dhe ushqimet që kanë më shumë yndyrë dhe vajra. Çfarë të bëjmë në këto raste? Të vuajmë në heshtje. Natyrisht që jo. Përse duhet të vuajmë kur kemi shumë gjëra tek shtëpia që do të na lehtësojnë këtë dhimbje.dhimbjeee1Në vazhdim ju paraqesim një recetë krejtësisht natyrale  që mund të iu ndihmojë në largimin e dhimbjeve dhe zbutjen e simptomave të gastritit në stomak.

Lëngu nga kungulli
Në gjysmë litri lëng shtojani dy lugë mjaltë dhe një lugë uthull të mollës. Nga ky lëng dhimbja ndalon sa hap e mbyll sytë. /blic/ 

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here