Sallata më e mirë e peshkut me vetëm 100 kalori

0
98

Sallata më e mirë dhe më e shijshme është kjo që po iu sjellim sot. Sallata me peshk është një pjatë e lehtë e cila do t’ju furnizojë me acide lyrore që ju nuk mund t’i merrni nga asnjë ushqim tjetër.Tuna-Salad-Recipe-3-600x900

Prandaj mos hezitoni t’a gatuani këtë pjatë të shijshme dhe të thjeshtë.

Përbërësit:

  • 1 lugë gjelle peshk ton
  • 2 lugë gjelle misër
  • 1 lugë gjelle uthull
  • 1 lugë gjelle limon
  • 5 fije lule lakër

Përgatitja:
Në një tas sallate përzieni mirë të gjithë përbërësit. Misrat e zierë shtojini në fund mbi sallatë.

Kjo sallatë është ideale si pjatë e vetme ose shoqëruese. Ju bëftë mirë! //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here