Sallata e janarit me finok dhe portokall!

0
47

Për shijen e dimrit, finoku me portokallin është kombinimi më i mirë! Ka shije të freskët dhe vlera të padiskutueshme për organizmin.

Nëse shtoni edhe fara të ndryshme do të plotësoni shijen dhe do ta bëni sallatën më të pasur!

Përbërësit:

3 finokë,

3 portokaj,

30g rrush të thatë

60g stika pishe,

1 lugë gjelle fara kungulli,

1 lugë gjelle uthull molle,

5 lugë vaj ulliri i cilësisë së parë,

kripë dhe piper sipas dëshirës./living/

 

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here