Rritini disa centimetër flokët në 5 ditë me banane

0
109

Banania është një nga frutat më të njohur tropikalë ,e cila është e pasur me vlera ushqyese të shëndetshme, të tilla si vitamina A, B dhe C.

Por, e kishit menduar ndonjëherë se ajo ka aftësinë të parandalojë rënien e fokëve? Gjatë kohës që jeni të stresuar trupi juaj shkakton një çekuilibër hormonal, i cili çon në rënien e flokëve.

Një situatë e tillë mund të ketë një ndikim negativ tek ju duke bërë kështu që të shpenzoni shumë para për trajtimin e e tyre.Step24

Përbërësit:

  • 2 lugë xhel Aloe Vera
  • 1 banane
  • 1 filxhan kafeje majonezë
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë gjelle vaj bajame
  • 1 e verdhë veze
  • ¼ lugë çaji vaj peme çaji

Përgatitja:
Prejeni bananen në copa të vogla dhe shtojeni në një enë. Hidhni në të edhe përbërësit e tjerë.

Shtypini me anë të një piruni duke përftuar kështu një lloj paste.
Aplikojeni atë në flokët tuaj duke masazhuar kokën ngadalë. Lëreni të veprojë për rreth 20 minuta dhe më pas lajini flokët tuaj si zakonisht. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here