Receta me kunguj të njomë që ndihmon në eliminimin e dhjamit dhe është 100% pa gluten

0
29

Konsumimi i kungujve është shumë i rekomandueshëm, për shkak të vlerave ushqyese që i japin trupit tonë. Ndaj nxitoni të përgatisni një supë me to, pasi kështu do të siguroni jo vetëm një pjatë të lehtë, por edhe shumë të shëndetshme.

Përbërësit: 

 • 2 patate
 • 200 gram kunguj të njomë
 • 1 lugë gjelle me gjalpë
 • 2 presh
 • pak majdanoz
 • pak rozmarinë
 • ujë
 • kripë dhe piper për shije

Përgatitja: 

 • Në një tenxhere me nxehtësi mesatare skuqni gjalpin me preshin e prerë imët.
 • Pas 5 minutash shtoni patatet dhe kungujt e prerë kubikë.
 • Shtoni 4 gota ujë, majdanozin, rozmarinën, kripën dhe piperin. Lëreni supën të ziejë për rreth 30 minuta. Ju bëftë mirë!
//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here