Qysh me përgaditë kek me qershi?

0
3

Si me përgaditë kek me qershi…

 

 

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer
  • ½ gote vaj
  • ½ gote ujë
  • 1 pecivë
  • 3 gota miell
  • 1 gotë qershi
  • ½ gote arra të bluara.

Vezët përzihen me sheqer, dhe shtohet vaji dhe uji.

Shtohet peciva dhe mielli.

Shtohen edhe qershitë me arrat e bluara.

Vendoset masa në tepsi të lyer me yndyrë, dhe pjeket në temperaturë 180 gradë.

Image
//qyshme/
SHPËRNDAJE
ParaSallatë panxhari me kos
Infosite

Në Sofra do të gjeni informacione dhe këshilla të dobishme për shëndetin, tryezën dhe shtëpinë tuaj. Zbuloni gjithçka ju duhet për një jetë më të qetë e të lumtur me familjen tuaj!

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here