Piperi i kuq shëron këto sëmundje

0
663

Piperi i kuq është i pasur me plot vitamina të ndryshme dhe minerale të tilla si, vitamina C, B6, mangan si dhe flavoide. Piperi i kuq është jashtëzakonisht i dobishëm për gjakderdhjen e hundëve ose lëndimeve të tjera.

Vendosni piper të kuq në vendin e gjakosur dhe parandaloni gjakderdhjen menjëherë. Nëse shqetësoheni se do të keni djegie të forta, të jeni të sigurt se nuk do të ndieni aspak dhimbje por do të ju shërojë.piperi1

Nëse në një gotë ujë vendosni pak piper të kuq, rezultate do të jenë mahnitëse. Përveç ndalimit të gjakderdhjes, piperi redukton ndjeshëm rrezikun e sulmit në zemër dhe parandalon shumë sëmundje tjera. Zvogëlon rrezikun e zhvillimit të arteriosklerozës. Përveç kësaj, piperi i kuq lufton sëmundjet e zorrëve duke stimuluar zorrët dhe largon toksinat nga trupi. /parrotulla/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here