Pija e cila shëron gjithë organizmin

0
159

Portokalli, xhenxhefili dhe kurkumi janë përbërësit e nevojshëm për ta përgatitur këtë pije të cilat sëbashku me mjaltën dhe limonin rrisin imunitetin, qetësojnë kollitjen, ndihmon në dhimbjet e fytit, qetëson dhe relakson trupin tuaj.

Ju nevojiten: 2 limona, 1 portokall, rrënjë xhenxhefili me madhësi mesatare, 1 lugë kurkumë (turmerik) dhe një lugë mjaltë.auto_xhae11444858053Përbërësit duhet të përzihen dhe ti vendosni në enë qelqi. Më pas, mund të vloni një gotë (filxhan) ujë dhe të shtoni një lugë nga përzierja e fituar me përbërësit e lartëpërmendur.
Këtë pije mund ta përdorni çdo herë kur do të ndjeni se mund të ju zë gripi ose kur imuniteti juaj është dobësuar, kur të jeni ftohur, etj.

Masa e fituar nga përbërësit mund të qëndrojë në frigorifer për 1 muaj dhe të përdoret. Përveç kësaj, kjo pije është shumë e shijshme./Femina.al/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here