Një gjeth i vetëm i kësaj bime shëron prostatën dhe eliminon diabetin

0
287

Mjekësia ka avancuar së tepërmi dhe është në gjendje të trajtojë shumë sëmundje. Por, edhe ajo popullore nuk mbetet pas.

Përveçse është efektive, është edhe më pak e kushtueshme. Prostata dhe diabeti janë dy nga sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme. Ju mund t’i trajtoni lehtësisht në shtëpi. Ju mjafton vetëm kjo bimë: hithra.

Sipas Dr. Andrew Wiel MD, hithra është një ilaç perfekt për të shëruar këto dy sëmundje. Deklarata e tij është mbështetur në studime të kryera nga Shkolla Kombëtare të Mjekësisë Naturopathic në Portland, Oregon. Zakonisht, ilaçet farmaceutike shoqërohen edhe me alergji apo efekte të tjera anësore.
Por, hithra nuk paraqet asnjë efekt anësor pas përdorimit.maxresdefault (65)

Si të përgatisni një infuzion hithre
Thjesht shtoni një lugë gjelle gjethe hithrash në një filxhan me 200 ml ujë të nxehtë (jo me valë, por shumë të nxehtë). Mbulojini dhe lërini për 5 minuta. Më pas pijeni me gllënjka të vogla.
Përveç kësaj, ju mund t’i përdorni gjethet e hithrës edhe në supë, sallatë, pure. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here