Mëngjes Kaprez

0
19

Frymëzohuni me këtë recetë duke kombinuar shijet mesdhetare në një mengjes kaprez me pomodorini, mozarela dhe borzilok.

Përbërësit

  • 2 kokrra vezë
  • vaj ulliri
  • 10 domate qershi
  • borzilok
  • 50 gr djathë Mocarela
  • kripë

    Hapat:
1. Në një tigan shtoni vaj ulliri dhe pomodorini të prera përgjysëm.
2. Skuqini pomodorinit, ndërkohë shtoni kripë dhe më pas mocarela.
3. Ndërkohë që përbërësit në tigan vazhdojnë gatuhen, rrihni dy vezë dhe shtojani tiganit.
4. Gatuajini vezët më përbërësit e tjerë dhe në momentët e fundit shtoni borzilok.
5. Shërbejeni me bukë të thekur.
6. Ju beftë mirë!
//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here