Maskë piling për fytyrën me piper dhe kos, provojeni dhe shihni se çdo të ndodhë

0
72

Maskat piling janë maskat më të përhapura në ditët e sotme në fushën e kozmetikës dhe mirëmbajtjes së lëkurës.

Prandaj sot po iu sjellim këtë maskë të thjeshtë me piper dhe kos.
Baza e kësaj maske është piperi i zi, i cili ushqen lëkurën me minerale dhe vitamina.Kjo maskë pastron lëkurën, por gjithashtu ndihmon në eleminimin e njollave dhe shenjave.
Nëse doni një lëkurë me shkëlqim atëherë duhet të përdorni këtë maskë piling njëherë në javë.Beauty-and-Skin-Benefits-of-Black-Pepper-4

Përbërësit:

  • 1 lugë gjelle piper i zi
  • 2 lugë gjelle kos

Përgatitja:
Përzieni në një tas të vogël piperin e zi dhe kosin dhe më pas me ndihmën e një furçe grimi aplikojeni maskën në fytyrë.

Më pas bëni masazh në lëvizje rrethore për disa minuta rresht. Shpëlajeni fytyrën pas 10 minutash me ujë të ftohtë./shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here