Ky është tosti i vetëm i cili ju bën të ndiheni të lumtur

0
42

Sipas një studimi të fundit të kryer nga Universiteti i Harvardit janë disa ushqime specifike të cilat largojnë mërzitjen dhe rikthejnë buzëqeshjen në fytyrat tuaja.

Mos harroni t’i konsumoni këto ushqime sa herë të jeni të mërzitur…

Bajamet
Kush mendon se bajamet janë një ushqim i cili është i mirë vetëm për të mbajtur trupin në formë, gabohet.
Ato kanë ndikim në gjendjen mendore të çdo njeriu. Mjafton një filxhan kafeje me bajame dhe gjendja juaj do të rregullohet.
istock_000019267142_smallKafe
3 filxhanë kafe në ditë mjaftojnë për të larguar depresionin. Nëse kaloni këtë sasi efekti është i kundërt.img_4081Tost me avokado
Super ushqimi i cili do të bëjë që trupi juaj të çlirojë hormonet e lumturisë që në mëngjes është tosti me avokado. Nisni ditën me këtë ushqim dhe do të na falenderoni.landscape-1452289733-avocado-toast

//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here