Kubë çokolate dhe portokalli

0
2

Ëmbëlsit e shishme…

 


Përbërësit:

200 gr çokollatë (që shkrin, me 70 përqind kakao)

100 gr gjalpë

100 gr lëkurë portokalli (e karamelizuar)

80 gr sheqer pluhur

2 vezë

220 gr miell

kakao (kokrra)

Përgatitja

1.Shkrini në banjomari çokollatën së bashku me gjalpin. Shtoni sheqerin dhe përziejeni shpejt, më pas vezët dhe në fund miellin.

2.Shtoni dhe lëkurën e portokallit të karamelizuar në kube.

3.Hidheni masën në një enë për torta me diametër 20 cm. Hidhni copat e kakos dhe gatuajini në furrëtë parangrohur në 180°C përreth 40 minuta.

4.Lëreni të ftohet mirë, më pas prejini në kube dhe shërbejini.

//rtk/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here