Kjo recetë me hudhër trajton sëmundje të ndryshme

0
83

Kjo recetë e mahnitshme është diçka që ju duhet patjetër ta provoni. Ajo jo vetëm që është praktike dhe e thjeshtë për tu pregaditur por gjithashtu përbërësit e sajë janë shumë të lirë dhe lehtë për tu gjendur.

Gjithë çfarë ju nevojitet për këtë recetë janë: hudhër, mjaltë dhe uthull molle. Secili nga këta përbërës sjell përfitime të ndryshme shëndetësore individuale, ndërsa përzierja e tyre së bashku rrit efektin e tyre në maksimum. Duke e pirë këtë ilaç ju do të përmirësoni sistemin tuaj imunitarë, do të ulni presionin e gjakut dhe kolesterolin e keq.

Udhëzime:

-Qëroni dhe pastroni hudhrën dhe më pas shpërbëjeni atë duke e shtypur;
-Hudhrën e shtypur, mjaltin dhe uthullën miksoni në shpejtësi të madhe për 10-15 sekonda;
-Vendoseni përbërjen në një gotë dhe lëreni ashtu për 5 ditë me radhë në frigorifer.

Përdorimi:

Pas 5 ditësh ju mund të merrni 2 lugë nga përbërja dhe t’i vendosni në një gotë me ujë. Përizjeni mirë ujin me masën dhe pijeni me barkun bosh në mëngjes. /shendeti.com

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here