Gjoksin e pulës me arra duhet ta gatuani vetëm kështu

0
53

Gatuajeni gjoksin e pulës me këtë kombinim erëzash, duke marrë shijen më speciale. Vetëm kështu mund të kënaqni gjithë familjen, kur u ka ardhur mishi i kuq në majë të hundës…

Përbërësit:036

  • 600 g gjoks pule
  • ½ filxhan galetë
  • ½ filxhani arra
  • ¼ e filxhanit majdanoz
  • 1 të bardhë të vezës
  • 1 lugë mustardë
  • Kripë
  • Piper
  • Piper i kuq

Përgatitja:
Ngrohni furrën në 250 gradë Celsius. Përzieni në një tas të thellë galetën e bukës, piperin e kuq, pak kripë dhe piper.

Grini arrat dhe majdanozin në një enë, hidhuni sipër përzierjen me galetë, piper dhe kripë. Në një enë tjetër përzieni të bardhën e vezës me mustardë.9e5ef77d-d987-496b-9413-14a762e478c1Merrni një e nga një copat e mishit të pulës dhe kalojini në përzierjen e të bardhave të vezës nga të dyja anët dhe pastaj vetëm në njërën anë në galetën me arra. Vendosini në një tepsi këto copa me kujdes, nga krahu i palyer me arra.

Lyejini me pak vaj ulliri dhe piqini derisa mishi i pulës të marrë pamjen karakteristike.//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here