Japonezët prodhojnë akulloren që nuk shkrihet

0
18

Përbërës kryesor i kësaj akullore është ekstrakti i polifenolit

Një grup i studiuesve nga Japonia ka krijuar një akullore që nuk shkrihet, duke e bërë atë ideale për temperatura të larta.42F42B7400000578-0-image-a-14_1501836939399

Përbërës kryesor i kësaj akullore është një ekstrakt i polifenolit nga luleshtrydhja, dhe zbulimi u bë nga shkencëtarët e Qendrës për Studim e Zhvillimit në qytetin japonez Kanazawa.//21media/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here