Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire ju duhen këta përbërës:

produktet

  • 200gr Lajthi
  • 4 Vezë
  • 250gr Gjalpë
  • 280gr Sheqer
  • 150gr Miell
  • 4 lugë kafeje Aditiv për brumë
  • 160gr sheqer
  • 200ml qumësht
  • 1 pako sheqer vanilje

 

Koha gjithsej e gatimit së ëmbëlsirës është 50 minuta!

Brumi i Ëmbëlsirës: Gjalpin, 160gr sheqer dhe të kuqtë e vezëve i tundni me mikser duke i shtuar qumështin. Masës së fituat i shtoni miellin dhe aditivin. Së bashku i tundni deri në fitimin e një mase homogjene. Gjithë këtë e derdhni në tavën e lyer me gjalpë.
Në një enë tjetër vendosni të bardhat e vezë së ndara me herët së bashku me sheqer vaniljen dhe 280gr sheqer. I tundim së bashku me mikser dhe i derdhim mbi brumin e ëmbëlsirës në tavë.
Sipër gjithë kësaj hidhni lajthitë e thërrmuara.
Tavën e vëmë në furrë në 20 minuta në 200 gradë.
Pasi ta largoni nga furra, ëmbëlsira është e gatshme për servim.

Nga ëmbëlsira Suedeze me lajthi e përgatitur me këtë recetë ju nxirrni 6 pjesë.

SHPËRNDAJE
ParaDollmaxhik
PasBërxollë Pule e Shijshme
infosite

Mësoni dhjetëra receta të ndryshme për ëmbëlsira, gjella dhe paragjella të shijshme të zgjedhura me kujdes. Përmes Sofrës, ju do mësoni recetat e gatimit më shpejt, kjo falë ilustrimit me video që ka secili specialitet. Përveç recetave në web faqe tonë ju do merrni edhe shumë këshilla të arta për kuzhinën si dhe këshilla për bukuri , modë e shëndetësi.

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here