E bardha e vezës dhe kos, kaq ju duhen për maskën më të mirë hidratuese për fytyrën!

0
1

Mësoni si ta përgatisni këtë maskë vetëm me dy përberës që do hidratojë thellësisht lëkurën tuaj…

Përbërësit:

  • 2 të bardha veze
  • 2 lugë gjelle kos

Udhëzime:

  • Ndani të bardhat e vezëve nga të verdhat e vezëve dhe vendosini ato në një tas.
  • Shtoni 2 lugë gjelle kos. Përziejini sëbashku dhe vendoseni në fytyrë.
  • Lëreni në fytyrë për disa minuta dhe pastaj pastrojeni fytyrën me ujë të ngrohtë, më pas me një pecetë të ngrohtë.
//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here