Dieta mrekullibërëse, humbni 2 kg për një ditë

0
220

Dieta që kemi zjedhur për ju është ideale për të gjithë ata që dëshirojnë që në mënyrë sa më të shpejt dhe të thjesht t’i shkrijn kilogramët e tepërt dhe të përgatiteni për pranverë, kjo dietë mund të jetë zgjedhja e duhur për ju.

Dieta me çaj të gjelbër dhe qumësht është dieta më e re, që dhuron rezultate të mënjëhershme. Kjo më së shumti u këshillohet atyre personave që dëshirojnë ta heqin sasinë e tepërt të ujit nga organizmi i tyre. Kjo dietë praktikohet vetëm një ditë, e më së shumti dy herë brenda muajit. Brenda ditës mund të humbni midis gjysmë dhe dy kilogramë.

Përbërësit:
1.5 litra qumësht pa yndyrë;
2 lugë gjethe të thara çaj i gjelbër.

Përgatitja:
Vlohet qumështi dhe ftohet, e më pas shtohen gjethet e thara të çaji të gjelbër. Mbulohet dhe lihet të qëndrojë ashtu për 20 minuta, e më pas pihet gjatë ditës, çdo dy orë nga një gotë. Ndërkohë mund të konsumoni edhe thjesht ujë.

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here