Dieta e thjeshtë me kastravec: Humbni shtatë kilogramë për 14 ditë

0
7070

Kjo dietë është e përsosur për çdo njeri që nuk dëshiron të mendoj se çfarë duhet të hajë, pasi që plani i kësaj diete është shumë i thjesht.

Kjo dietë ka pak përbërës dhe zgjatë 10 deri 14 ditë.

Produktet që mund t’i konsumoni gjatë kësaj diete:

  • Dy vezë të ziera, 150g tuna (pa vaj) apo 15g gjoks pule
  • Dy patate të mëdha të ziera apo tri rriska bukë integrale
  • 500g fruta organik

Pijet: çaj, kafe pa sheqer (nuk lejohen pijet freskuese apo alkooli)
Mund të hani sallatë të freskët me kastravecë apo lëng kastraveci mes shujtave tuaja.
Çdo herë që ndjeheni të uritur i konsumoni që të dyja. Sasia është e palimituar.leng_kastraveciMenyja e dietës së kastravecit për një ditë
Mëngjes: Dy vezë të ziera dhe sallatë me kastravecë
Mes shujtave: Një mollë e madhe apo pjeshkë (më të vogla se 200 gramë)
Drekë: Bukë integral me sallatë kastravecëve
Mes shujtave: Lëng kastraveci
Darkë: Sallatë frutave (300 gramë)trungull500

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here