Ja çfarë i bën gjoksit maska me kastravec dhe vezë

Me kalimin e moshës shumë gra janë të destinuara të vuajnë nga varja dhe zbutja e gjoksit, sigurisht asnjë femër nuk ka dëshirë të...

Majonezë për të pastruar tavolinën

Edhe pse mund të jeni një maniake e pastërtisë janë disa njolla që mbeten në mobiljet e drurit që vështirë se mund të shmangen....

Mos i ripërdorni shishet e ujit, bëhen më të pistë se...

Uji është një element jetik dhe shumë i rëndësishëm për jetën e njeriut, por nuk duhet të përdorni asnjëherë të njëjtën shishe për të...

Ja në cilën moshë duhet t’i jepni fund xhinseve të ngushta...

Nëse jeni si shumica e grave, padyshim që keni filluar të brengoseni se në cilën fazë të jetës pëlqimi i këngëve të Justin Bieber...

Vezoret dhe disponimi!

Revista "Fertility and Sterility" njofton se depresioni dhe anksioziteti janë të shpeshtë te sindroma e vezoreve policistike. Studimet e realizuara nga shkencëtarët e Universitetit të...

Gabimet që i bëni gjatë vjeshtës dhe dimrit

Janë disa gabime që ne të gjithë i bëjmë pa qëllim, por që sigurisht nuk do të duhej t’i bënim, veçanërisht jo në vjeshtë...

Festat e fundvitit, periudha më e rrezikshme për t’u helmuar qeni...

Nëse dëshironi ta shtoni peshën duke ngrënë çokollata gjatë festave të fundvitit, atëherë bëjeni këtë – por çokollatat mbani larg qenit! Një studim i publikuar...

Gruaja e cila bën art me ushqimin (FOTO)

Kur vjen puna te desertet, ëmbëlsirat janë ato që pëlqehen më së shumti nga të gjithë. Lauren Ko, bukëpjekësjae njohur ka krijuar art me ushqimin...

Pastruesi dhe mbrojtësi natyral për xhamat e syzeve

Janë një ndër objektet që duan një kujdes të veçantë nga personat të cilët i vendosin sepse kanë nevojë për to. Xhamat e tyre...

Njerëzit që e teprojnë me mendime kanë këto “beteja” të përditshme!

A e keni të vështirë ta “fikni” trurin për pak momente? A ndiheni të shqetësuar dhe të lodhur nga mendimet? Nëse po, ju jeni...

Më të lexuarat

Tri metoda natyrale për të luftuar celulitin pas moshës 30-vjeҫare

Nëse do të dukesh bukur me bikini, para se sezoni të fillojë zyrtarisht, atëherë përgatitu të bësh një trajtim për rezultate më të mira. Një...

Të fundit

Ushqimet dhe pijet që nutricionistët refuzojnë t’i konsumojnë

Gjithmonë fillimi i vitit të ri është periudhë ku shumica e njerëzve ndihen të motivuar ta ndryshojnë stilin e jetesës, por ky ndryshim nuk...

Citysale

Arkiva e të gjitha postimeve:

Albania
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar