Mjekët këshillojnë kujdes ndaj konsumimit të kastravecëve!

Kastraveci turshi i madhësisë mesatare përmban deri në 800 mg natrium. Natriumi i tepërt në ushqim krijon presion të madh në enët e gjakut. Askush...

Pasanikët i zgjedhin miqtë e tyre më ndryshe se tjerët!

Me kë shoqëroheni në baza ditore ndikon në rrethanat e jetës suaj. Sipas një hulumtimi pesëvjeçar me 117 milionerë, autori i studimit, Thomas C. Corley,...

Për këto festa nuk dua dhurata, por dikë që nuk shtiret…

Kur flasim për festat, e para gjë që na vjen në mendje, janë dhuratat. Nisim të mendojmë se kujt do t’i bëjmë dhuratë, se...

Rubini i Kuq- bima e çmuar kundër tensionit të lartë!

Rubini i kuq është një bimë mjekësore që është përdorur në alternativat popullore të shërimit prej shekujsh. Rubini i kuq pjesë e familjes botanike Hibiscus...

Qeshja dhe një gotë ujë lirojnë tensionin!

Madje edhe kur nuk ju qeshet, duhet të qeshni. Në fillim përpjekja juaj mund t’u ngjajë grimasave, mirëpo vetëm pas disa minutave do të shfaqet...

Çdo mashkull duhet t’i dijë këto sekrete për këmishën (VIDEO)

Meshkujt e kanë gjithnjë të vështirë të arrijnë ta mbajnë në rregull këmishën e tyre. Shpesh herë, ndodh që në fillim këmisha të jetë perfekt,...

Toaletet e meshkujve pajisen me tavolina për bebet!

Ndërrimi i pelenave më nuk duhet të jetë vetëm detyrë obligative e nënave por edhe e baballarëve. New York si një ndër metropolët e parë...

Truku që ju ndalon të blini shumë rroba!

Është janari dhe nuk do shumë mend për ta kuptuar se veçse keni bërë shumë shpenzime! Por për shumicën, kjo nuk është arsyetim që...

Pastroni bizhuteritë në këtë mënyrë praktike!

Aksesorët që i doni, por që u janë dëmtuar nuk e kanë humbur shkëlqimin përgjithmonë. Mund t`i ktheni në jetë me ndihmën e disa...

Vënia e kaktusit në vazo!

Në përgjithësi njerëzit gabojnë me kaktuset që mbajnë në apartament duke i ujitur shpesh. Kaktuset janë bimë që kërkojnë shumë pak ujë dhe shumë...

Më të lexuarat

Tri metoda natyrale për të luftuar celulitin pas moshës 30-vjeҫare

Nëse do të dukesh bukur me bikini, para se sezoni të fillojë zyrtarisht, atëherë përgatitu të bësh një trajtim për rezultate më të mira. Një...

Të fundit

Ushqimet dhe pijet që nutricionistët refuzojnë t’i konsumojnë

Gjithmonë fillimi i vitit të ri është periudhë ku shumica e njerëzve ndihen të motivuar ta ndryshojnë stilin e jetesës, por ky ndryshim nuk...

Citysale

Arkiva e të gjitha postimeve:

Albania
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar