Zgjeroni këpucët në mënyrë të sigurt me këtë truk të mahnitshëm!

Padyshim që ndonjëherë gjatë jetës tuaj keni pasur probleme me këpucë të ngushta, e veçanërisht me këpucë të reja. Nëse mendoni se këpucët e përpunuara...

Pesë dobi tjera që mund t’i keni nga shkuma e rrojes

Shkuma e rrojes mund të gjendet gati në secilën shtëpi dhe zakonisht përdoret vetëm për rrojë. Megjithatë, ajo mund të shërbejë edhe për disa gjëra...

Zbuloni sekretin e grave japoneze që nuk shëndoshen as nuk plaken...

Ju me siguri keni dëgjuar për jetëgjatësinë e njerëzve në Japoni, gjë i cila i atribuohet stilit të tyre të jetesës dhe mënyrës së...

Pasi të mësoni këtë trik nuk do të flini pa një...

Thembrat e pëlcitura pas dimrit të gjatë me siguri se janë diçka e tmerrshme para sezonit të sandaleve dhe shputave të hapura. Kremrat e ndryshme,...

Si të zgjoheni nga gjumi në 6 të mëngjesit, i kthjellët

Të zgjuarit herët është njëra ndër detyrat më të vështira për t’i bërë në baza ditore. Gjëja më e vështirë në të zgjuarit nga...

Disa ilaçe shtëpiake kundër kafshimit të insekteve

Vera është stina e preferuar thuajse për të gjithë por ajo sjell me vete edhe insektet që nuk na lënë rehat. Është ajo kohë e...

Uji i makaronave, katër përdorime befasuese të tij

Uji që del pas zierjes së makarona nuk duhet të hidhet kurrsesi. Ai është i pasur me amidon dhe për pasojë gjenë përdorime praktike...

Të mirat e qymyrit të drurit

Qymyri i drurit i përpunuar sjell mjaft përfitime shëndetësore. Në Perëndim, gurutë e shëndetit përdorin prej kohësh karbonin (ose qymyr-drurin e aktivizuar), pasi ai ka përfitime...

Llaku i flokëve zhduk celulitin për 60 sekonda

Me krenari vishni fund të shkurtër apo pantallona të shkurtër, pa u brengosur se do t’ju shihet diku lëkura e keqe portokalli. Ditët e nxehta...

Vendosni pak nga ky lëng natyral te pllakat e banjos dhe...

Është e vërtetë se shumë produkte të pastrimit të shtëpisë, si detergjentët bëjnë më shumë dëm sesa pastrojnë. Është e pamundur të hiqni tërësisht...

Më të lexuarat

Tri metoda natyrale për të luftuar celulitin pas moshës 30-vjeҫare

Nëse do të dukesh bukur me bikini, para se sezoni të fillojë zyrtarisht, atëherë përgatitu të bësh një trajtim për rezultate më të mira. Një...

Të fundit

Ushqimet dhe pijet që nutricionistët refuzojnë t’i konsumojnë

Gjithmonë fillimi i vitit të ri është periudhë ku shumica e njerëzve ndihen të motivuar ta ndryshojnë stilin e jetesës, por ky ndryshim nuk...

Citysale

Arkiva e të gjitha postimeve:

Albania
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar