Byrek amerikan me kungull..

0
10

Përbërësit për mbushje:

 

7230 g djath krem

400g pire nga kungulli

200g sheqer

1 ve

2 të verdha të vezëve

200ml krem kosi i ëmbël

60g gjalpë

1 lugë ekstrakt vanile

½ lugë me kanellë

Për koren e byrekut:

200g miell

120 gjalpë

1 lugë sheqer

Shumë pak kripë

5 lugë ujë të ftohtë

Përgatitja: të gjithë përbërësit e kores së byrekut i vendosni në blender dhe i bëni testo. Teston e lini në friz për t`u ftohur derisa të përgatitni mbushjen e byrekut e më pas i bëni kallëp të rrumbullakët dhe i piqni në temperaturë 160gradë për 10 minuta, pasi ti mbushni me përbërësin atëherë i lini të piqen 50 minuta tjera./femra.net/

 

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here