Balayage trendi i ri i cili më së miri i përshtatet zeshkaneve

0
1

Teknikë e re e ngjyrosjes është rezervuar për vajza me flokë më të errëta. Balayage dredhat disa vite janë trend numër një në ngjyrosjen e flokëve, kurse tani kanë marrë variantin e ri.

Me teknikën klasike balayage flokëve i shtohen dredha në nuanca prej ngjyrë ari deri në karamele, kurse trendi i ri në flokë sjell nuanca vjeshte dhe dimri të cilat më së shumti i joshin zeshkanet.

E quajtur falayage, teknika e re e ngjyrosjes kombinon nuancat e bakrit, kaftë dhe gështenjë të cilat flokëve i japin pamje më të ngrohtë dhe volum shtesë.

Për dallim nga teknika balayage e cila bazohet në ndriçimin e flokëve, te falayagebëhet fjalë për përzgjedhjen e nuancës e cila i përshtatet më së shumti ngjyrës së lëkurës suaj dhe i jep asaj efekt mahnitës.

//portalb/
SHPËRNDAJE
ParaPeshorja, shenja e ditës!
Infosite

Në Sofra do të gjeni informacione dhe këshilla të dobishme për shëndetin, tryezën dhe shtëpinë tuaj. Zbuloni gjithçka ju duhet për një jetë më të qetë e të lumtur me familjen tuaj!

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here