3 receta bukurie në kushte shtëpie

0
486

Domatet janë të shkëlqyera  për lëkurën, ato janë të pasura me vitaminë C dhe vitaminë A, të cilat janë të nevojshme për një lëkurë të shëndetshme. Ato janë të natyrshme acid dhe ndihmojnë për të balancuar yndyrën në lëkurën tuaj. Për këtë maskë fytyre ju do të duhet një gjysmë domate dhe 2 lugë mjaltë. Kjo maskë duhet të përdoret jo më shumë se një herë në javë.

tomato-honey-face-mask-clean-green-living-tutorial-recipe-2Gjithkush lufton me puçrrat në një periudhë të caktuar të jetës. Maska rrushit mund të ndihmojë me puçrrat e  fytyres, por vini re, kjo mund të ndihmojë vetëm me puçrra të vogla. Për këtë maskë ju duhet thjesht pure rrushi.
5d30f86d1f“Një mollë në ditë, mban mjekun larg”. Ky frut është i pasur me shumë vitamina dhe bakër gjithashtu të cilat janë vlera “miqësore” me lëkurën.  Molla ju ndihmon të “mbani larg rrudhat” dhe mbron  lëkurën nga rrezet ultravjollcë të diellit. Për një maske të bërë në shtëpi  me mollë, ju duhet të përdorni një lugë gjelle mjaltë dhe ta bluani me disa feta mollë. Aplikojeni në fytyrë për 15 minuta. /living/
apple-and-honey

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here